Június 16-án a Marathon Klub Miskolc szervezésében szinte ideális időjárási viszonyok között tartották meg a 7. Maratoni Hétvége, 26. Bükki Hegyi Maraton-Kisgyörgy Ádám Emlékverseny és VII. Kondenzgyík Maraton rendezvényt Miskolcon a Csanyik völgyben, és mint utóbb kiderült a környező hegyekben.

Félmaraton és kismaraton távon futottunk (21 és 10.5 km) mely GPS-sel kimérve kicsit több volt. A pálya körönként 330 méter szintkülönbséget rejtett, mely nemcsak a felfelé futást, hanem a lefelé mászást is megnehezítette, ugyanakkor szép tájak és szép kilátás volt a hegymászás ajándéka és kifulladás volt a hozadéka. De, volt a pályán 500 méter aszfaltos sík terep is, mely nekünk alföldi futóknak olyan volt, mint a Hungaroring célegyenese. Meglepetésként, a cél is egy emelkedő volt, ahol e sorok írójának már nem volt őszinte a mosolya.

Balogh Csaba és Gönczi Péter a félmaratoni távot teljesítették, míg Nagy Nándor és Dr. Hangya Kálmán a negyedmaratoni távval birkóztak meg (ez utóbbi versenyzők döntöttek bölcsen, az előbbiek kevésbé, gondoljunk a 330 méter körönkénti szintkülönbségre) Így, a debreceni csapat este 10 től levezetésképp az éjszakai futás 9 km-es távját teljesítette 5 perces kilométeres teljesítmény alatt, mely a hegyi pályához képest semmiség, egy kellemes libalegelő volt. Köszönjük a Miskolci szervezőknek a jó hangulatú versenyt és a babgulyást, a hegyeknek meg az emelkedőket.