Nem maradtunk szárazon, csak egyszer…

2017-ben szinte minden rendezvényen esős körülmények voltak, így a májusi félmaratonon, majd 2017.07.17 G4 Éjszakai Futáson is. Balogh Csaba, Nagy Nándor, Eszenyi Józsefné, Hangya Kálmán, Kovács Zsolt kollegák részvételével, az Egyetem téren felállított sátorban volt a gyülekező, még nem tudtuk, hogy ez megint egy esős verseny sorozat második állomása lesz. A rendezvény pozitívuma, hogy a rendezők kb. 600 főre számították a jutalom fagyit, melyet végül 200 ember fogyasztott el.

Szeptember 23-án újabb esős napon rendezte Debreceni Kilométerek Sportegyesület a Nagyerdei Félmaraton rendezvényt, itt is szétáztunk, mivel megint zuhogó esőben, sárban futottunk 10 km-t. Egy hét múlva a Tündérfutáson már nem esett az eső, kellemes idő volt, a rendezvény mögött a névadó Tündérkör Alapítvány és a BAGE (Bihari Állami Gondozottak Egyesülete) állt.

(A kép a tündérfutáson készült, bal oldalon a szerző.)

Október 21.-én volt a Halloween futás 9 km-es távja szitáló esőben, utána november 18. -án volt az Oxigén kupa napja, természetesen ez is zuhogó esőben, Balogh Csaba kollega egy félprofi mezőnyben eredményesen küzdött a 10 km-es távval. Ismét kiadós esőben, 2017. december 16.-án Balogh Csaba, Hangya Kálmán a sárban, dagonyázva ért célba 5 km-en, holott az eredeti cél az 5 és 10 km-es távok együttes teljesítése lett volna, kettő között félórás pihenővel.

Összegzésképp kijelenthető, hogy a tavalyi év során egy verseny kivételével minden versenyen esős, saras körülmények voltak, melyet eleinte nehézségnek, később rendszerjellemzőnek tekinthettünk. Ezen csak a lelkesedés és a célban járó forró tea tudott enyhíteni.