A legendás 6 : 3 emléke előtt is tisztelegve, két nappal válogatottunk sporttörténelmi győzelmének évfordulója előtt került megrendezésre Putnokon a IX. Gömör Kupa.

A kispályás labdarúgó tornát a Kelet-magyarországi Postás SE elnöke Kapaló András nyitotta meg, majd Tanner János Putnok Járási Hivatal vezetője üdvözölte a torna résztvevőit. A mérkőzéseket megtekintette Rácz Tamásné, a Kelet-magyarországi TIG Igazgató Asszonya is.

Az évszázadok során Gömör és Kishont vármegye területén jelentős szerepet betöltő Putnok 1989. március 1-vel kapott újra városi rangot. A több, mint 7000 fős lakosú város életében a hagyományokra alapuló gazdasági és kulturális megújulás, mint a Gömöri Expo, Gömöri Nyár vonulatába jól illeszkedik a sport területén a KPSE éves rendezvény naptárában évek óta szereplő Gömör Kupa kispályás labdarúgó torna. A sportbarátságok ápolásában a generációk, valamint a területek közti kapcsolatok folyamatosságának biztosításában is jó szolgálatot tett ismét ez a sportszerű, jó iramú és jó hangulatú rendezvény.

Borsod-Abaúj Zemplén megyét a helyiek putnoki és ózdi postásokból álló Gömör, valamint Miskolc és Kazincbarcika csapata képviselte, szlovák területen élő magyar barátaink Tornaljáról, a jó erőkből álló fiatal Tornal’a csapattal képviseltették magukat, míg a keleti és dél-alföldi megyéket Nyíregyháza illetve Dévaványa postás csapata képviselte. A hetvenes évek sokszoros válogatott balszélsőjének, a hálószaggató szabadrúgásairól is nevezetes Várady Bélának szülővárosában ezen a hétvégén a foci mágikus vonzása a sport szeretete ismét oly erős összekötő kapocsnak bizonyult, mely az idő és távolság próbáját egyaránt kiállta. A dél-alföldi megyék ezúttal először kaptak meghívást, őket a legutóbbi két évben több mint fél ezres létszámmal megrendezett KPSE kiemelt rendezvényeként sorra került sportnap házigazdáiként és kispályás foci győzteseiként Dévaványa csapata képviselte, akik e sorok íróját vendégjátékosként hívták meg csapatukba.

A pályán belülről és pályán kívülről is egyértelmű volt, hogy a tornán ezúttal teljesen megérdemelt volt a döntőbe kerülő két csapat csoportgyőzelme. Miskolc és Gömör csapata a döntő rendes játékidejében nem bírt egymással és végül 7 méteres rúgások döntöttek Miskolc csapata javára. A harmadik helyet a Tornal’a csapata nyerte, akik Nyíregyháza ellen szintén 7 méteresekkel győztek, míg Kazincbarcika 5. helyét Dévaványa előtt a csoportjaikban elért eredményeik határozták meg. A torna színvonalát, és a kiegyenlített erőviszonyokat jól jelzi az a tény is, hogy a torna 3. helyét megszerző Tornal’a csapata a csoportmásodik helyről döntő mérkőzésen az utolsó percig nyílt küzdelemben győzött a végeredményben 6. Dévaványa ellen 2 : 1-re.

Az eredményhirdetés rangját emelte a december 5-én 82 évét betöltő és ma is aktív, több mint 1 550 000 kilométert egy karral letekerő háromszoros Guinness rekorder debreceni nyugdíjas postás kézbesítő Novák Ferenc veterán kerékpáros, kollégánk, sporttársunk közreműködése a díjak átadásában. Feri bácsi személyében a kerékpározás többszörös veterán bajnokát, valamint az emberi helytállás és az akaraterő, példaképét is köszönthettük körünkben. A csapatok a mérkőzés utáni közös ebéden eleveníthették fel e mozgalmas nap eseményeit.