Különleges nap volt 2011. március 12. Debrecenben! Hogy miért? Mert ezen a csodálatos, tavaszt hívogató napon, szikrázó napsütésben a Nagyerdőn mintegy 4000 futó állt rajthoz, hogy a félmaratoni futóversennyel együtt meghirdetett 1361 méteres jótékonysági futáson induljon. Rendhagyó és örömteli volt ez a nap azért is, mert a Kelet-magyarországi Postás Sportegyesület csapatát közel 80 postás és családtagja alkotta, akiket az egészségmegőrzés, sportolás, összetartozás érzése mellett azon nemes is cél is motivált, hogy a legtöbb tagot számláló csapat legyen a Postás SE, ezáltal tudjunk „jótékonykodni”. A csapatok közötti verseny célja ugyanis az volt, hogy minél több embert mozgósítson, a legnagyobb létszámban célba ért csapatok közül az első három helyezett jutalomban részesült. Különösen az első díj volt kecsegtető (egy defibrillátor készülék), melyet a versenyt megelőzően képzeletben jótékony célra már el is ajándékoztunk.

A Rotary Debrecen által szervezett verseny felhívása a Hajdú-Bihar megyei sportkörök részére került megküldésre. Az aktivitást illetően külön dicséret illeti Debrecen 15. posta sportkörét, ahonnan már a kezdetektől kiemelkedően magas érdeklődés és ezt követően részvétel mutatkozott, mely nagymértékben köszönhető Nagy Róbert és Kovács Zsolt kiváló szervező készségének, pozitív hozzáállásának.

A rendezvényre ezen túlmenően a Debreceni Területi Igazgatóság és funkcionális egységek, Debrecen 1., Debrecen 2. és Hajdúböszörmény posta dolgozói vették még részt.

A startnál a jelentkezők rajtszámot kaptak (mellyel a későbbiekben kedvezményes szolgáltatások igénybevételére volt lehetőségük), egyben a Sportegyesület kitűzőjével gazdagodtak.

Az 1361 méteres távú versenyen a néhány hetes kis babától a hetven éves korosztályig képviseltették magukat a résztvevők.

Volt aki futva, volt aki lassan kocogva és volt, aki sétálva teljesítette a távot.
E táv kiírásánál a szervezők fő célkitűzése az volt, hogy felhívják a mozgás fontosságára a figyelmet és minél több embert sikerüljön rávenni arra, hogy egyénileg vagy saját közösségének tagjaival együtt mozduljon, fusson együtt.

A LOKI sportcentrum mellett lévő Atlétikai pálya volt a cél, ahol minden résztvevő ajándék emlékérmet, valamint az elvesztett energia pótlására „kukit” kapott. Ezt követte az igazi majális hangulat, melyet a csatolt rendezvények is elősegítettek.

A csapatversenyen a Postás SE csapata sajnos dobogós helyezést nem ért el, azonban a nagyszámú résztvevő jelenléte mindenképpen biztató, tekintettel arra, hogy hasonló versenyre 2012-ben is sor kerül.

Köszönöm minden megjelentnek az aktivitást, bízom abban, hogy jövőre még nagyobb számban fogunk a Postás Sportegyesület csapatában indulni, ezzel is aktívan részt venni a nagyszabású tömegsport-rendezvényen.